Skip to main content

2. El Ürünleri Satarak İnternetten Para Kazanma

Minimalizm nedir? Son yıllarda oldukça populer hale gelen, gerek yapılan gereksiz para harcamalarının önüne geçen, 2. el eşyalarınızı satarak nakte çevirebileceğiniz gerekse de evinizdeki, odanızdaki eşya yığınlarını yok eden pratik bir faydası vardır minimalizm. İnternetten para kazanma adına Minamalizmin felsefesinden çok bahsettiğim bu pratik faydasından bahsedeceğim bu yazıda.

İlk adım olarak minamilizmin temel mantığından bahsetmeden olmaz. Minimalizm yaşamınızı idame ettirmek adına gerekli olan eşyaları kullanmak, bunun dışındaki eşyaları gündelik yaşamınızdan çıkarmak anlamına gelir. İlk olarak sizden yaşantınız, işininiz, öğrencilik hayatınız ve yahut ilişkilerinizde kullandığınız eşyaları düşünmenizi istiyorum. Bu sayede elimizde gerekli olan eşyalarımızın bir listesi çıkmış olacak. Gerek olmayan, bir hevesle alınmış, hiç kullanmadan sadece kalabalık eden 2. el eşyaları bir düşünün. Geçinmenin, hayat pahalılığının her geçen gün arttığı ülkemizde hem gereksiz 2. el eşyalarımızdan kurtulabilir hem de ekstradan internetten para kazanmış olur ve bunları bir yatırıma dönüştürebiliriz.

Kullanmadığınız Enstrümanları Satarak İnternetten Para Kazanma

2. el eşya sat para kazanma
2. el eşyalardan kurtulma vakti geldi.

Size çok yaygın olarak yapılan gereksiz bir harcamaya örnek vereyim. Bir çok kişi, özellikle öğrencilik hayatında müzik alanında kendini geliştirmek istemiştir. Bir heves ile enstrüman almakta ve bulduğu ilk kursa yazılmaktadır. Bunu başaranları tekrar saygımı sunmakla beraber bunu başaramadıysanız üzülmeyin, siz de o malum kalabalığın içindesinizdir. Kendinize en son ne zaman bu enstrümanı elinize aldığınızı sorun. Son 3 ayda elinizin hiç değmediğini tespit etmişseniz derhal kurtulun bu enstrümandan. Böylelikle hem ekstra gelir elde etmeniz mümkün olur hem de eşya kalabalığının yaratmış olduğu stresin önüne geçmiş olursunuz.

İkinci olarak da Türk halkının duygusal olmasından kaynaklı olarak hatıra mahiyetinde saklanan ve gereksiz yer kaplayan yığınlardan bahsetmek istiyorum. Tabi ki hatırası olması sebebi ile bazı şeyler saklanabilir ancak her şeyi saklamanın hiç bir mantığı bulunmamaktadır. Örneğin bebeklerinize aldığınız bebek arabaları, beşikler bu kapsamdadır. Bu tarz eşyaları bir ihtiyaç sahibine vermek tabi ki güzel bir davranış ancak fazladan kazanılmış bir kaç lira da başka bir takım ihtiyaçlarınıza fayda sağlar. Bu tarz 2. el eşyaları satarak para kazanmış olursunuz. İşin içine ekonomi girdiği zaman mantıkla hareket etmek her zaman daha doğru olur.

Kullanmadığınız Elektronik Eşyaları Satarak İnternetten Para Kazanma

Son olarak behsetmek istediğim 3. gereksiz olarak satın alınan elektronik eşyalar. Bir çok insan teknolojiye meraklıdır. Bu merak uğruna bazen kendimizi tutamayıp gereksiz bir çok şey alırız. 2. el olarak satıp para kazanabileceğimiz eşyaları şu şekilde sıralayabilirim sizlere; kulaklıklar, fareler, hassas tartılar, nereden geldiğini bile hatırlamadığınız türlü türlü kablolar … Listeyi uzatmak mümkün. Siz de bu tarz ürünlere sahipseniz ve kullanmıyorsanız bu ürünlerden kurtulmanın tam vakti. Siz de bu ürünleri satarak internetten para kazanabilir böylelikle yapmış olduğunuz hatadan dönebilirsiniz.

2. El Eşya Satarak İnternetten Para Kazanabileceğiniz Platformlar

Oynamakta olduğunuz oyun hesaplarını PlayerUp sistemi üzerinden satarak internetten para kazanma için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir