Skip to main content
bitcoin kazanma

Air Drop Nedir? Nasıl Ücretsiz Coin Kazanılır?

Airdrop coinleri sayesinde internetten ücretsiz coin kazanmak mümkün. . Airdrop kelime anlamı ile havadan yardım, hava ikmali anlamına gelmektedir. Bu yazımda size Ios’ta olan uygulamayı değil, air drop coin sistemlerini açıklayacağım.  Airdrop ‘lara felixo ve bitexen ile ilgili yazılarımı okuyanlar aşina olacaktır, okumadıysanız bedava token kazanmak için üye olmanızı tavsiye ederim. 

Air Drop Sitemleri Nasıl Ücretsiz Coin Veriyor?

Airdrop sistemleri genelde dijital para borsalarıdır. Bu borsalarda al-sat işlemleri yaparak hacimleri büyütmek isterler. Bu sebeple kendi borsalarına kişileri çekebilmek için cazip fırsatlar öne sürerler. Airdrop sistemlerinin temelde 3 tane kazandırma sistemleri vardır. 

  1. Yatırım Sitemi
  2. Musluk Sitemi
  3. Token Sistemi

1.Yatırım Sistemi Nedir? Nasıl Ücretsiz Coin Kazandırır?

Yatırım sistemlerinin mantığı şu şekildedir. Belli bir süre için yatırılan X adet coin için, faiz olarak Y adet coin getirisi ile kazandırma. Binevi mevduatlı banka hesabına faiz için yatırılan para gibi düşünebilirsiniz. Nasıl banka hesabınızdaki paranızdan faiz getirisi alabiliyorsanız, aynı şekilde aynı neviden coinden faiz getirisi kazanma şansınız doğuyor. 

Bu tarzda çalışan sayısız air drop var. Bunlar websitesi ve ya uygulama olarak karşınıza çıkabilir. Ancak önemle uyarıyorum bunların çoğu bir kaç ay sonra kapanacak sistemlerdir. Paranızın yanma ihtimali vardır. Bu tarz siteleri tavsiye etmemekle beraber ilk girip ilk çıkanlar ciddi paralar kazanmaktadır. 

2. Musluk Sistemi Nedir? Nasıl Ücretsiz Coin Kazandırır? 

Musluk sistemleri de oldukça yaygın olan bir airdrop sistemi. Bu sistemler oyun, website, uygulama şeklinde karşımıza çıkar ama mantığı hep aynıdır. Bu sistemde amaç size reklam izletmektir. Sitenin aldığı reklam gelirlerinin bir kısmını size kripto para olarak ödeme yaparlar. En yaygın olarak küçük miktarlarda Btc, Etn ve ya Doge coinler verirler. Küçük miktarlarda gelirler için uygundur. Sıfır yatırım ve ayrıntılı kayıt işlemleri olmadan kripto para olarak kazanabilirsiniz. Kazandığınız paraları dijital para olarak kendi cüzdanınıza atabilirsiniz. 

3. Token Sistemi Nedir? Nasıl Ücretsiz Coin Kazandırır?

Bu sistemi yeni açılan borsalar, ücretsiz olarak token olarak bedava coin verir. Bu bedavaya verilen coinler sayesinde özellikle yurt dışında gelir elde eden insanlar mevcut. Ülkemizde de bu tarz coinleri takip eden kitleler var. Size daha önce tanıttığım felixo ve bitexen de tanıtım amacı ile verilen 20-40 tl değerinde token vermektedir. Özellikle bu tarz platformlardan referans geliri elde edebilirsiniz. 

ücretsiz coin kazan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir