Skip to main content
para kazan, youtuberlar ne kadar kazanıyor, para kazandıran uygulamalar, internetten para nasıl kazanılır,

Türk Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor?

Google şirketinin Youtube’u satın almasından itibaren inanılmaz bir patlama yaşadı Youtube. O kadarki Z kuşağı çocukları ile beraber televizyon kanallarından daha fazla izlenmektedirler. Bir gerçek vardır; eğer bir yerde kitle varsa o yere Kapitalizm de girmiştir. Enes Batur, Orkun Işıtmak, Ruhi Çenet? Youtube Türkiye’deki fenomen youtuberlar ne kadar kazanıyor? Bu yazımda genel hatları ile bu konuya değineceğim.

Ortalama bir Youtube geliri 1000 görüntülenme başına lokasyona ve hedef kitleye bağlı olarak 0.5 ila 2.5 dolar arasında değişmektedir. Lokasyon farkı ülkelerin gelir durumu ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Listemizi hazırlarken youtube algoritmalarının en iyi analizlerini yapan platform olan socialblade.com adresindeki verileri baz aldık. Vereceğimiz rakamlar kesin değerler değil, yaklaşık değerlerdir. Google Adsense gelirleri ile hazırlanmıştır. Şimdi sıra geldi sıralamaya. Youtuberlar ne kadar kazanıyor?

1. Onedio Ne Kadar Kazanıyor?

2013 yılında Youtube’a katılan onedio kanalı, 3.6 milyon aboneye sahiptir. Geliri aşağıdaki gibidir; aylık olarak: 4.2 ila 66.7 bin dolar arası yıllık ise 50 bin ila 800 bin dolar arasındadır.

Onedio Ne Kadar Kazanıyor?
Onedio Ne Kadar Kazanıyor , youtuberlar ne kadar kazanıyor

En çok izlenen videosu 18 milyon izlenme ile “Efe Koçyiğit Sosyete Yemeklerini Yorumluyor videosudur.

2. YapYap Ne Kadar Kazanıyor?

Hayata dair ip uçları veren bir kanal olan YapYap Youtube’a 2013 senesinde katılmış ve 3 milyarın üstünde görüntülenmesi vardır. Socialblade verilerine göre kazancı aşağıdadır.

YapYap Ne Kadar Kazanıyor
YapYap Ne Kadar Kazanıyor, youtuberlar ne kadar kazanıyor

En çok izlenen videosu ise “Böcek Yeme Kapışması (Çekirge, Cırcır Böceği, Akrep Yedik)”

3. Reynmen Ne Kadar Kazanıyor?

2016 yılında youtube’a katılan, kendini bir içerik oluşturucusu olarak tanımlayan 1995 doğumlu Reymen’in 1 milyarın üstünde görüntülenmesi var. Reynmen ne kadar kazanıyor:

Reynmen Ne Kadar Kazanıyor?
Reynmen Ne Kadar Kazanıyor? youtuberlar ne kadar kazanıyor

En çok izlenen videosu ise “Derdim Olsun” adlı şarkısının video klibidir.

5. Oha Diyorum Ne Kadar Kazanıyor?

2014 yılında katılan oha diyorum kanalı, eğlenceli, faydalı ve komik video paylaşımlarında bulnuyor. 5.6 milyon aboneye ve 3 milyarın üstünde görüntülenmeye sahiptir.

Oha Diyorum Ne Kadar Kazanıyor?
Oha Diyorum Ne Kadar Kazanıyor? youtuberlar ne kadar kazanıyor

En popüler videosu ise “GTA Gerçek Hayat İstanbul oynadık” isimli videodur.

6. Oyuncak Oynuyorum Kanalı Ne Kadar Kazanıyor?

Ailecek geçirdikleri güzel anılarını paylaşan ve genellikle çocuklara yönelik olan oyuncakoynuyorum kanalı ise 7.3 milyon aboneye ve 5 milyarı aşkın görüntülenmeye sahip. Youtube politikası nedeniyle gelirleri azalsa da hala en çok kazanan kanalların arasında. Gelirlerini gördüğünüzde hak vereceksiniz.

Oyuncak Oynuyorum Kanalı Ne Kadar Kazanıyor?
Oyuncak Oynuyorum Kanalı Ne Kadar Kazanıyor

En çok tıklanan videosu şu an 250 milyon görüntülenmeye sahip. Dahasını siz düşünün; “Masal Bebek Bakıcısı Oluyor ve Gerçek Bebek Bakıyor – Kids Pretend Play Taking of Babies feeding”

7. Orkun Işıtmak Ne Kadar Kazanıyor?

2010’da youtube’a katılan Orkun Işıtmak, bazı kesimler tarafından zamanında çokça eleştirilmiş olsa da yaptığı eğlenceli videoları ile biliniyor. 7.4 Milyon aboneye ve bir milyar üstü görüntülenmeye sahiptir. Gelirleri aşağıda:

Orkun Işıtmak Ne Kadar kazanıyor
Orkun Işıtmak Ne Kadar Kazanıyor? Youtuberlar ne kadar kazanıyor

En çok izlenen videosu ise Ece Seçkin ile yaptıkları bu videodur.

8. Enes Batur Ne Kadar Kazanıyor?

Youtube Türkiye’nin en büyük youtube kanalına sahip olan Enes Batur da şahıs kanalları arasında listemizin zirvesinde yer alıyor. Peki 13 Milyon aboneye ve 6.8 milyar görüntülenmeye sahip olan Enes Batur ne kadar kazanıyor? İşte Cevabı.

Enes Batur Ne Kadar Kazanıyor
Enes Batur Ne Kadar Kazanıyor

En çok izlenen videosu da Dolunay adlı şarkısının video klibidir.

Bitexen ile Para Kazan.

Felixo Coin ile Para Kazan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir